شرکت کاوان تجارت کیاسام

آموزش ثبت کد گارانتی

همانطور که قبلا اشاره کردیم، در صورتیکه سریال درج شده روی کارت گارانتی محصولات را وارد سایت کاوان کالا نمایید، یک ماه به مدت زمان گارانتی محصول خریداری شده به صورت هدیه دریافت می‌کنید. در ادامه با نحوه ثبت کد گارانتی در سایت کاوان کالا آشنا خواهید شد:

 

مرحله یک:

وارد وبسایت کاوان کالا به آدرس زیر شوید:

www.kavankala.ir

مرحله دو:

وارد بخش “ثبت نام” شده و نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنید:

مرحله سه:

بعد از ثبت نام، طبق تصویر زیر وارد داشبورد می‌شوید:

مرحله چهارم:

روی گزینه “ثبت محصول جدید کلیک کنید” تا وارد صفحه زیر شوید:

مرحله پنجم:

کافیست کد گارانتی و نام فروشگاه را وارد کنید تا پیام زیر را مشاهده کنید:

در صورتیکه وارد بخش “محصولات ثبت شده من” شوید، می‌توانید کالاهای ثبت شده را مشاهده کنید.

در این بخش می‌توانید کالاهای ثبت شده، تاریخ شروع گارانتی و تاریخ اتمام را مشاهده کنید.

   گارانتی کاوان

مرکز فروش و خدمات پس از فروش کاوان کالا در سال 1395 تاسیس شد. هدف از راه اندازی گارانتی کاوان، ارائه خدمات پس از فروش به برندهای تراز اول دنیا بوده است. در راستای همین هدف، از نیروهای حاذق در امر تعمیر و تعویض کالا بهره برده‌ایم تا بتوانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم.

گارانتی کاوان با بهره برداری از بستر آنلاین توانسته خدمات خود را به وسعت کشور در نظر بگیرد و به هر مصرف کننده‌ای در هر جای ایران خدمات ارائه دهد. به طور کلی روند فعالیت کاوان کالا به صورت تعمیر یا تعویض کالا است و همیشه در تلاش بوده تا سهولت استفاده از خدمات پس از فروش را برای تمامی مردم فراهم کند. مصرف کنندگان می‌توانند کالای خود را از هر نقطه ایران ارسال کنند تا به درخواستشان جهت بررسی و تعمیر کالا پاسخ داده شود.

خدمات پس از فروشی راهی است تا از کیفیت یک محصول اطمینان حاصل فرمایید. ارائه خدمات زمانی اهمیت دارد که خرابی آن محصول بیش از 3 درصد نباشد و هر برندی که گارانتی کاوان را همراه خود دارد به معنای تست کیفیت آن محصولات آن برند است.

گارانتی کاوان کالا